droga do sukcesu

Żyjesz tak, jak inwestujesz w siebie… „Jeżeli nie masz czasu na osiąganie własnych celów – pracujesz nad osiągnięciem celów innych ludzi…”

Inteligencja Finsowa – Twój Seksapil Listopad 4, 2009

Filed under: szkolenia — elemiah @ 12:13 pm

kobieta z pieniędzmi 5Ostatnio okropnie zbulwersował mnie znajomy, który stwierdził, że kobiety „to tylko wymagają od faceta kasy, są pasożytami i żerują na nim.” Myślałam, że się zagotuję z wściekłości gdy to usłyszałam. Byłam przekonana, że to kompletna bzdura i potworna obraza kobiet. Jednak gdy trochę ochłonęłam i przemyślałam temat dokładniej, stwierdziłam, że niestety częściowo ma rację. Sytuacja nie jest już tak beznadziejna jak kiedyś i kobiety dużo częściej pracują i zarabiają, ale niestety nadal są mniej przedsiębiorcze i mają problem z inteligencją finansową. Kobieta często uważa, że umiejętne gospodarowanie pieniędzmi sprowadza się do ograniczania wydatków i oszczędności na konsumpcji. O inwestowaniu i pomnażaniu rodzinnego majątku nie myślą już prawie nigdy. Niestety jest to błąd. Umiejętne wydawanie to tylko jeden element. Trzeba też nauczyć się, jak sprawić, by nie tylko pracować na pieniądze, ale to pieniądze pracowały na nas. Niezależność finansowa jest bardzo przyjemnym stanem, nikt Ci nie wypomina zakupów, nikt Ci nie zamknie ust zdaniem: „wszystko co masz zawdzięczasz mi”, a gdy wykażesz się zainteresowaniem domowym budżetem i nauczysz się pomnażać rodzinny majątek, zyskasz jeszcze większy szacunek.


Umiejętności finansowe to już nie tylko miły atut, to już właściwie konieczność. Żyjemy w coraz trudniejszych czasach, gdzie żadna posada nie jest już pewna, a choroby i inne tragedie spotykają nas zupełnie niespodziewanie. Bez umiejętności zarządzania finansami stajemy się zupełnie bezradne w obliczu tragedii. Niestety świat jest tak skonstruowany, że może i pieniądze szczęścia nie dają, ale często ratują życie. Tej smutnej prawdy doznałam na własnej skórze i nie życzę nikomu takiej sytuacji, ale jeśli już przydarzy się coś złego, trzeba być przygotowanym.


Nie daj też sobie wmówić, że jesteś za głupia, za stara, masz za mało pieniędzy, że to zbyt trudne i że się do tego nie nadajesz, a tym bardziej nie wierz w to że „pieniądze to męska rzecz”. Masz dokładnie wszystko czego potrzebujesz, by się tego nauczyć. Musisz tylko chcieć, zdobywać wiedzę i wprowadzać ją w życie. Bycie niezależną kobietą to wspaniałe uczucie, jeśli mi nie wierzysz znajdź dwie kobiety: niezależną finansowo i całkowicie zależną np. od partnera i zapytaj jak się czują w swojej sytuacji.


Aby pomóc Ci zdobyć choć podstawy inteligencji finansowej poprosiłam Dankę Karwacką, (na której szkoleniu byłam i bardzo mi się spodobało), o poprowadzenie takiego szkolenia specjalnie dla nas. Zgodziła się z ogromną przyjemnością, bo wie jakie to ważne i uwielbia szerzyć finansową edukacje. Mam nadzieję, że to dopiero początek i będziemy uczyły się coraz to nowych sposobów na oszczędzanie i pomnażanie naszego majątku, ale trzeba zacząć od początku. Dlatego bardzo gorąco zapraszam Cię na to szkolenie.


Inteligencja Finansowa, czyli jak stać się bogatą i niezależną finansowo kobietą.

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s