droga do sukcesu

Żyjesz tak, jak inwestujesz w siebie… „Jeżeli nie masz czasu na osiąganie własnych celów – pracujesz nad osiągnięciem celów innych ludzi…”

Jak cieszyć się życiem i umrzeć w pokoju Czerwiec 19, 2008

Filed under: inspiracja — elemiah @ 2:21 pm
Tags: ,1. Rób to, co daje ci poczucie spełnienia, radości i celowości, co potwierdza twoją wartość.

2. Uważaj życie za własne dzieło i spraw, by było ono piękną przygodą.

3. Zwracaj na siebie baczną i pełną miłości uwagę, wsłuchuj się w swoje potrzeby: fizyczne, emocjonalne, duchowe. Pielęgnuj, wspieraj i zachęcaj siebie samego. Bądź swoim najlepszym przyjacielem.

4. Uwalniaj i wyrażaj swoje emocje: żal i frustracje, gniew i smutek, radość i śmiech. Nie musisz zrzucać wszystkiego na innych, ot, nie trzymaj się tego tak kurczowo.

5. Miłość musi zacząć się od pokochania samego siebie. Cokolwiek robisz, kochaj siebie za to. Pozwól, by miłowanie było celem i najważniejszym wyrazem twojego życia.

6. Każdego dnia przeznacz trochę czasu na medytację; znajdź technikę, która ci odpowiada i trwaj w niej. Jeśli nie jest to możliwe, usiądź albo połóż się i bądź ze sobą. Wyjrzyj przez okno, posłuchaj głosów natury, idź na powolny, spokojny spacer.

7. Pamiętaj: ODDYCHAJ! Przygotuj kilka kartek z napisem „ODDYCHAJ” i powieś je w domu i w pracy.

8. Załatwiaj się regularnie! Mędrzec rzekł: ” Pamiętaj, nigdy nie gadaj po próżnicy, ale jelita zawsze opróżniaj. ”

9. Każdego dnia poświęć trochę czasu na zabawę i śmiech … każdego dnia! Nie czekaj na weekend.

10. Nie bój się popełniać błędów! Codziennie popełniaj inne błędy – tak właśnie się uczymy.

12. Naucz się kochać i akceptować siebie, nawet wtedy, gdy sprawy nie idą po twojej myśli. Jeśli zdołasz kochać wszystko, czym jesteś i co robisz, łącznie ze swoimi nastrojami emocjonalnej „posuchy” i „pustki”, twoja radość wróci.

13. Stwarzaj radosne, uczciwe, pełne miłości związki, które pozwalają ci na wyrażenie siebie i uzyskiwanie poczucia spełnienia w intymności. Pozwól zagoić się ranom powstałym w dawnych związkach z poprzednimi ukochanymi, rodzicami, innymi osobami.

14. Gdy potrzebujesz pomocy, ryzykuj i proś o nią. Jeśli tego potrzebujesz stwórz własny program uzdrawiania, korzystając ze wsparcia i porad fachowców, nie uzależniając się od nich.

15. Odejdź od każdego, kto próbuje manipulować tobą za pomocą strachu.

16. Gdy zawiedziesz wybacz sobie. Naucz się z tego doświadczenia jak najwięcej i nie oglądaj się za siebie.

17. Akceptuj siebie i całe swoje życie jako okazję do rozwijania się i nauki. Bądź wdzięczny za każdą chwilę swego życia.

18. Cały czas pij dużo wody źródlanej, z wyjątkiem pory posiłków.

19. Znajdź czas, by łączyć się z ziemią, naszą matką, w glebie, skałach, jeziorach i oceanach; znajdź czas dla nieba, naszego ojca, w słońcu, gwiazdach, nieboskłonie, chmurach i deszczu;
znajdź czas dla towarzyszy podróży na tej planecie, drzew, zwierząt, ptaków i ludzi.
Żyj z pasją – to jest twoje miejsce.

20. 0d czasu do czasu podskakuj jak szalony, gadaj bzdury, miej napady złości, wykrzywiaj się do lustra, śmiej się, krzycz, płacz. Wariuj małymi odrobinami; lepsze to, niż zwariowanie do końca, ale od razu.

21. Dziękuj codziennie egzystencji za to, że jesteś w zdrowym ciele, które nie odczuwa bólu. Spróbuj być wdzięcznym za to, że jesteś ” nie-zdrów”; choroba przyszła do ciebie, by cię nauczyć, skierować w inną stronę.

22. Korzystaj z przyjemnością z odrobiny codziennego ruchu: tańca, pływania, gimnastyki.

23. Obserwuj przychodzące myśli bez osądzania; pozwól im odchodzić..

24. Wykorzystuj przerwy, by naprawdę wypocząć, a nie tylko na chwilę przestać coś robić. Pójdź na krótki spacer albo usiądź i zamknij oczy. Gdy tylko czujesz, że wydarzenia dnia cię przytłaczają, zatrzymaj się na kilka chwil – oddychaj i wsłuchaj się w doznania swego ciała.

25. Postanów ZATRZYMAĆ SIĘ na 1-3 minuty, co godzinę w czasie pracy. Stań się świadomym własnego oddechu i doznań swego ciała.

26. Bądź uważny w czasie krótkiego spaceru do samochodu, zwłaszcza po pracy. Poczuj powietrze w płucach, powiew wiatru na skórze, odgłosy z zewnątrz. Gdy twój samochód rozgrzewa się, siedź w ciszy i świadomie dokonaj przestawienia z pracy na dom. Rozluźnij ramiona. Kiedy wrócisz do domu, zmień ubrania, weź prysznic, przywitaj się z całą rodzina, czy przyjaciółmi. Skoncentruj się na domu. Jeśli to możliwe, nie siadaj od razu do obiadu.

27. Śmiej się z siebie! Życie naprawdę jest pełne uciechy i zabaw!

niestety nie wiem kto jest autorem tych rad…

P.S. Poznaj kobiecą stronę rozwoju. Wejdź na drogadosukcesu.pl

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s