droga do sukcesu

Żyjesz tak, jak inwestujesz w siebie… „Jeżeli nie masz czasu na osiąganie własnych celów – pracujesz nad osiągnięciem celów innych ludzi…”

krok 4 – zdefiniuj „sukces” Czerwiec 5, 2008

Filed under: droga do sukcesu krok po kroku — elemiah @ 10:47 am
Tags:

Prawdopodobnie większość ludzi chciało by osiągnąć sukces. Jednak czym jest sukces? Jest jeszcze Ważniejsze pytanie czym dla Ciebie jest sukces?

Zadaj sobie to pytanie i napisz definicję sukcesu – zapisz ją i noś przy sobie. np w portfelu albo wpisz ją do notatnika. (Masz już notatnik który nosisz zawsze przy sobie i zapisujesz wszystkie spostrzeżenia, refleksje i pomysły? Jeśli nie to spraw sobie taki notatnik jak najszybciej.)

Poniżej znajdziesz dwie definicje sukcesu. Z Wikipedi, Emersona i moją. Przyłącz się i napisz w komentarzu swoją.

sukces – działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki ,w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.

Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu czasu. Do zdefiniowania sukcesu określa się wartości, które są jego wyznacznikiem. Dla każdego człowieka sukces jest widziany w inny sposób. Ważną rolę odgrywa tutaj hierarchia wartości i doświadczenia wyznawane przez każdego z osobna. Miarą sukcesu mogą być: zrealizowane plany, szczęście, zdrowie, własność materialna itp.

definicja z Wikipedii (www.pl.wikipedia.org)

Sukces to: śmiać się często i szczerze, zyskać szacunek inteligentnych ludzi i podziw dzieci, zasługiwać na dobrą ocenę uczciwych krytyków i cierpliwie znosić zdradę fałszywych przyjaciół, doceniać piękno, znajdować w bliźnich to, co najbardziej wartościowe, pozostawić po sobie świat nieco lepszym i mieć świadomość, że choćby jedna istota ludzka odetchnęła lżej dzięki temu, że my istnieliśmy na tym świecie”.
Emerson

Sukces – nieustający rozwój, samorealizacja, dążenie lub osiągnięcie subiektywnie ważnego celu lub wartości osobiście i /lub społecznie pożądanej lub akceptowanej przy zachowaniu równowagi między wszystkimi pełnionymi rolami.

moja definicja sukcesu

P.S. Poznaj kobiecą stronę rozwoju. Wejdź na drogadosukcesu.pl

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s