droga do sukcesu

Żyjesz tak, jak inwestujesz w siebie… „Jeżeli nie masz czasu na osiąganie własnych celów – pracujesz nad osiągnięciem celów innych ludzi…”

realizacja życiowych celów – „w pigułce” Maj 27, 2008

Jak realizować swoje cele życiowe?

Oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach. “Chcieć to móc” – ale co zrobić, żeby się naprawdę chciało? I jak właściwie zrealizować swoje cele życiowe?

Po pierwsze pamiętaj, że to ty ustalasz reguły swojego życia. Zbyt często myślimy o świecie jako o czymś, co zmusza nas do robienia pewnych rzeczy. Musimy wyprowadzić psa, musimy rezygnować z drobnych przyjemności z powodu braku pieniędzy, musimy pracować na niesatysfakcjonującym nas stanowisku za śmieszną pensję… czy to nie wydaje Wam się znajome?

Zmień swój sposób myślenia o świecie i swoich obowiązkach! Zamiast myśleć o przymusie, myśl o rzeczach do zrobienia, pod kątem tego, jak pomagają Ci stać się osobą, którą chcesz się stać. Wyprowadzasz psa, ponieważ go lubisz. Rezygnujesz z drobnych przyjemności teraz, bo zbierasz na coś większego za miesiąc, wykonujesz swoją kiepsko płatną pracę… no właśnie, właściwie dlaczego pracujesz za grosze zamiast znaleźć coś lepszego? Jeżeli uda Ci się zacząć myśleć w ten sposób, uwolnisz się od najważniejszego czynnika demotywującego – poczucia bezsilności.

Po drugie, wyznacz sobie wyraźne cele. Twoja motywacja do ich osiągnięcia będzie tym większa, im bardziej cele będą wyraźne. Jak to zrobić? Najlepiej stwórz sobie listę swoich celów wraz z terminami ich osiągnięcia. Potem wybierz z celów trzy najważniejsze i umieść je sobie w jakimś widocznym miejscu.

Po trzecie, stwórz plan działania. Zapisz, co dokładnie masz zrobić, aby osiągnąć swój cel – oraz kiedy masz to zrobić. Bądź rozsądny w trakcie tworzenia planu (na przykład pamiętaj o tym, żeby zostawić sobie czas na nicnierobienie), ale kiedy go stworzysz, trzymaj się go. Jeżeli już coś zapiszesz w planie, nigdy się z tego nie wycofuj!

To właściwie wszystko, czego potrzebujesz do realizacji swoich celów. Wybierz swój cel, stwórz plan, wykonaj go… a potem ciesz się swoimi osiągnięciami.

I ostatnie: dbaj o siebie! Nigdy nie pozwól, żeby cokolwiek – łącznie z celami, które sobie wyznaczyłeś – szkodziło Twojemu zdrowiu i rzutowało na dobre samopoczucie. Jeżeli to możliwe, ćwicz. Nieważne co, ale niech to będzie coś, co sprawia Ci prawdziwą przyjemność. Aktywność fizyczna pomaga poradzić sobie ze stresem, jest znacznie lepsze w utrzymaniu figury od jakiejkolwiek diety oraz poprawia humor.

I to właściwie tyle. Jasny cel, dobry plan oraz stała aktywność fizyczna to wszystko, czego potrzebujesz do realizacji swoich najskrytszych marzeń. To niewiele, prawda?

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl

Maciej Wiencki

Będę wracała i rozwijała poszczególne etapy opisane w tym artykule, bo warto…

P.S. Poznaj kobiecą stronę rozwoju. Wejdź na drogadosukcesu.pl

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s