droga do sukcesu

Żyjesz tak, jak inwestujesz w siebie… „Jeżeli nie masz czasu na osiąganie własnych celów – pracujesz nad osiągnięciem celów innych ludzi…”

krok 2 – poznaj siebie, zacznij od korzeni… Maj 27, 2008

Filed under: droga do sukcesu krok po kroku — elemiah @ 12:27 pm
Tags: ,

Kto nie ma korzeni ten nie ma skrzydeł” Bert Hellinger

Nie będę wnikała tu w spory między tym co ma większe znaczenie: geny czy środowisko, nie chcę także decydować czy nasz los jest już zapisany czy też sami go kreujemy. Uważam jednak, że ważne jest poznanie swoich korzeni, z nich się przecież wywodzimy i jesteśmy z nimi związani czy tego chcemy czy nie. Nawet jeśli chcesz się od czegoś „odciąć” musisz wiedzieć od czego, by przygoda z buntem nie skończyła się dziecinnym „na złość babci niech mi zmarzną uszy”.

Proponuję zatem abyś stworzył swoje drzewo genealogieczne.

Bardzo łatwo można to zrobić dzięki stronie http://www.moikrewni.pl – może okaże się że nasze drzewa się połącza i stworzymy wielką rodzinę.

Proponuję także podróż sentymentalną. Odwiedź bliskich, a może i dalszą rodzinę.. Popytaj o stare zdjęcia, rodzinne historie, może są jakieś tajemnice – tak zwane „trupy w szefie”, dowiedz się kto był w Twojej rodzinie czarną owcą – ucz się na błędach innych i wiedz czego powinieneś się wystrzegać. Zadaj też najważniejsze pytanie: kto odniósł sukces i jak go osiągnął. Czym jest sukces w Twojej rodzinie? Jakie są najważniejsze wartości dla Twojej rodziny? Kto jest „strażnikiem wartości” czyli czy w Twojej rodzinie jest osoba wokół której gromadzi się najwięcej bliskich? Obserwuj rodzinne spotkania: posłuchaj o czym się mówi – szczęściu, nieszczęściu? Jak się mówi?

I jeszcze jedno spisuj wszystko. Kup notatnik i nie rozstawaj się z nim.

Wiem, wymagam dużo wysiłku, ale warto. Zrób to nim zrobisz kolejny krok.

P.S. Poznaj kobiecą stronę rozwoju. Wejdź na drogadosukcesu.pl

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s