droga do sukcesu

Żyjesz tak, jak inwestujesz w siebie… „Jeżeli nie masz czasu na osiąganie własnych celów – pracujesz nad osiągnięciem celów innych ludzi…”

Strategia Vonneguta Maj 22, 2008

Filed under: cele,NLP — elemiah @ 11:24 am
Tags: , ,

Nazwa tej strategii planowania pochodzi od jej inspiratora – Kurta Vonneguta, który w ten sposób konstruował swoje powieści i opowiadania.

Polega na planowaniu od tyłu. Zaczynamy od celu i upragnionego rezultatu a później krok po kroku cofamy się by analizować poszczególne etapy. Strategia jest dość trudna na początku stosowania gdy nie mamy jeszcze doświadczenia jednak warto ją stosować gdy np. cel jest ambitny i musimy dobrze rozplanować w czasie poszczególne etapy by zdołać go osiągnąć.

Oto przykład:

Cel: za 15 lat wprowadzamy się do gotowego (a więc także umeblowanego domu) o pow. 400 m2 zbudowanego na działce o pow. 2 000 m2.

rok 2022 – wprowadzam się do domu wartego (obecnie) ok. 1 500 000 PLN, zbudowanego na działce o wartości ok. 300 tys. PLN

Pytanie: co się musi zadziać wcześniej (np. 2 lata wcześniej) abym w roku 2022 mógł wprowadzić się do takiego domu?

rok 2020 – muszę mieć działkę i ew. pozwolenie na budowę, muszę mięć pieniądze na sfinansowanie budowy (i utrzymanie domu). Takie pieniądze oznaczają, że powinienem mieć albo nieźle prosperujący biznes, albo dobrą posadę na etacie, albo zdolność kredytową. W każdy przypadku zarobki powinny oscylować wokół 50 tys. PLN

Pytanie: co się musi zadziać wcześniej (np. 2 lata wcześniej) abym w roku 2020 miał taką działkę budowlaną i takie zarobki o jakich mowa wyżej?

rok 2018 – powinienem wiedzieć jakiej działki szukam i posiadać przynajmniej część pieniędzy na jej zakup (lub odpowiednią zdolność kredytową). Zarobki na poziomie 20 – 30 tys. PLN (tutaj dobrze byłoby określić dokładniej sytuację zawodową).

Pytanie: co się musi zadziać wcześniej (np.5 lata wcześniej) abym w roku 2018 mógł osiągnąć opisane wyżej rezultaty?

rok 2013 – opisujemy sytuację rodzinna, zawodową, itd. (im więcej szczegółów tym lepiej), które mogą mieć wpływ na osiągnięcie zamierzonego celu zaplanowanego na rok 2018.

Procedura powtarzamy cofając się o kolejne 3 – 5 lat, potem o kolejne 3-5 lat, itd. Ostatni rok (2008) rozpisujemy z interwałami: 0,5 roku, 3 mies., 2 mies., tydzień, 1 dzień, dzisiaj.

P.S. Poznaj kobiecą stronę rozwoju. Wejdź na drogadosukcesu.pl

Reklamy
 

2 Responses to “Strategia Vonneguta”

  1. Czasami jest to takie proste, prawda?

  2. Michał Says:

    Genialne, sprawdziłem i działa. Facet miał łeb:) Pozdrawiam Michał Mokrysz The Secret Polska


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s